Vánoční plovoucí svíčky Cadmus sada 4ks

Kód: 323
Český výrobek
248 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Vánoční plovoucí svíčky ve skořápce od vlašského ořechu s dobou hoření až 1,5 hodiny. Jedná se velké pevné skořápky českého ořechu kamenáče.

Typické české Vánoce se neobejdou bez oblíbených staročeských tradic, mezi které patří vypouštění plovoucích svíček s hořící svíčkou na hladinu. Pro tuto oblíbenou tradici jsme si pro vás připravili sadu plovoucích svíček Cadmus, které jsou 100% přírodní, ať už se jedná o dřevěnou skořápku vlašského ořechu nebo o čistý sójový vosk bez přidaných aditiv. Vosk je neparfémovaný, a proto je vhodný do místností, kde se nacházejí děti, těhotné ženy i zvířata.

Naše skořápky od vlašských ořechů pocházejí z brány Českého ráje. Vnitřní část skořápky je pečlivě ručně vydlabána, vyčištěna a vysušena. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradice vypuštění plovoucích svíček sahá již do dávných časů předminulého století. Po štědrovečerní večeři, někdy i před se sešla celá rodina, a pokud byla možnost, využilo se vyloupaných skořápek vlašských ořechů, do kterých se připevnily malé svíčky. Do světnice se umístila větší nádoba s vodou, do které každý z rodiny vložil opatrně svojí zapálenou svíčku. Poté co byla hladina plná svíček se čekalo, kterým směrem se svíčky samovolně vydají. Pokud byly všechny svíčky u sebe znamenalo to, že celá rodina po další rok zůstane pohromadě, pokud se nějaká ze svíček oddělila, znamenalo to, že vlastník dané svíčky rodinu v následujícím roce opustí. Nicméně to nemuselo být špatné vždy znamení, to že se svíčka oddělila mohlo také znamenat, že dotyčný nebo dotyčná se vydá do světa na zkušenou, vdá se nebo ožení.

I při této tradici s vypouštěním plovoucích svíček se malinko podvádělo, pokud chtěla být rodina po hromadě i v dalším roce, stačilo lehce fouknout směrem na svíčku, která se vzdalovala od ostatních a během chvilky se zase vrátila mezi ostatní.

Pro bezpečné používání dbejte prosím těchto pokynů:

  • Dodržujte obecné zásady bezpečné manipulace s ohněm!
  • Svíčku skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah přímého tepla, slunečního záření a vlhkosti.
  • Svíčku umístěte v dostatečné vzdálenosti od předmětů, které by se mohly vznítit!
  • Při zapalování svíčky dbejte na vlastní bezpečnost i bezpečnost svého okolí!
  • Chraňte před dětmi a domácími zvířaty! Svíčka není dětská hračka!
  • Nevyhazujte nedohaslou svíčku do odpadkového koše!

ruka Ruční výroba. cr Český výrobek.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vánoční svíčky
Složení: sójový vosk, bavlna (knot), dřevo (skořápka od ořechu)
Průměr: 3,5 - 4,5 cm (větší typ vlašského ořechu)
Doba hoření: až 1,5 hod
Charakteristika vůně: Bez parfemace
Specifikace: český výrobek
Položka byla vyprodána…

Hořící svíčka Cadmus

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

BOVO house & decor je cr česká značka, která se již od roku 2012 pyšní originalitou, unikátností, kvalitou a jedinečným ručním zpracováním. Za touto značkou stojí návrhářka s "zlatými ručičkami", která od dětství projevuje lásku k kreativní tvorbě. Její osobitý styl a zkušenosti jsou patrné od počátečního návrhu až po finální zpracování výrobků. V každém kousku je zanechán kousek její duše a velký důraz je kladen na kvalitu zpracování, použití přírodních a recyklovaných materiálů. BOVO house & decor vzniklo z touhy poskytnout trhu originální českou tvorbu, která je vytvořena s láskou a péčí, v reakci na převahu výrobků "Číny resp. Asie" na trhu. Značka se zaměřuje na zákazníky, kteří chtějí podpořit domácí výrobce a obohatit své prostředí o jedinečné dekorace, které přinášejí radost a spokojenost.