Vánoční plovoucí svíčky Cadmus sada 4ks

Kód: 323
198 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.10.2021

Vánoční plovoucí svíčky ve skořápce od ořechu s dobou hoření cca 1,5 hodiny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Typické Vánoce se neobejdou bez oblíbených staročeských tradic, mezi které patří vypouštění plovoucích svíček s hořící svíčkou na hladinu.

Pro tuto oblíbenou tradici jsme si pro vás připravili sadu plovoucích svíček Cadmus, které jsou 100% přírodní, ať už se jedná o dřevěnou skořápku vlašského ořechu nebo o čistý sójový vosk bez přidaných aditiv. Vosk je neparfémovaný, a proto je vhodný do místností, kde se nacházejí děti nebo těhotné ženy.

Tradice vypuštění plovoucích svíček sahá již do dávných časů předminulého století. Po štědrovečerní večeři, někdy i před se sešla celá rodina, a pokud byla možnost, využilo se vyloupaných skořápek vlašských ořechů, do kterých se připevnily malé svíčky. Do světnice se umístila větší nádoba s vodou, do které každý z rodiny vložil opatrně svojí zapálenou svíčku. Poté co byla hladina plná svíček se čekalo, kterým směrem se svíčky samovolně vydají. Pokud byly všechny svíčky u sebe znamenalo to, že celá rodina po další rok zůstane pohromadě, pokud se nějaká ze svíček oddělila, znamenalo to, že vlastník dané svíčky rodinu v následujícím roce opustí. Nicméně to nemuselo být špatné vždy znamení, to že se svíčka oddělila mohlo také znamenat, že dotyčný nebo dotyčná se vydá do světa na zkušenou, vdá se nebo ožení.

I při této tradici s vypouštěním plovoucích svíček se malinko podvádělo, pokud chtěla být rodina po hromadě i v dalším roce, stačilo lehce fouknout směrem na svíčku, která se vzdalovala od ostatních a během chvilky se zase vrátila mezi ostatní.

Pro bezpečné používání dbejte prosím těchto pokynů:

  • Dodržujte obecné zásady bezpečné manipulace s ohněm!
  • Svíčku skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah přímého tepla, slunečního záření a vlhkosti.
  • Svíčku umístěte v dostatečné vzdálenosti od předmětů, které by se mohly vznítit!
  • Při zapalování svíčky dbejte na vlastní bezpečnost i bezpečnost svého okolí!
  • Chraňte před dětmi a domácími zvířaty! Svíčka není dětská hračka!
  • Nevyhazujte nedohaslou svíčku do odpadkového koše!

ruka Ruční výroba. cr Český výrobek.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vánoční dekorace
Složení: sójový vosk, bavlna (knot), dřevo (skořápka od ořechu)
Průměr: 3,5 - 4,5 cm (větší typ vlašského ořechu)
Doba hoření: 1,5 hod
Charakteristika vůně: Bez parfemace
Specifikace: český výrobek

Hořící svíčka Cadmus

Pokud si potrpíte na originalitu, unikátnost, kvalitu a jedinečné ruční zpracování, je cr česká značka BOVO house & decor přesně to co jste hledali. Za značkou stojí „zlaté ručičky“ návrhářky, která se již od svých dětských let s láskou věnuje kreativní tvorbě. Svůj osobitý styl a zkušenosti vkládá od počátečního návrhu, až po finální zpracování svých výrobků.