Můj příběh

Ruční práce mě provází už od dětství. Jako malá jsem stále něco tvořila nebo přetvářela a obdarovávala jsem svými výtvory všechny blízké. Asi z tohoto důvodu se mi do ruky dostávaly knížky pro malé tvořitele, kde jsem nacházela různé nápady a tipy na výrobu všeho možného. Nejvíce mě však učarovalo šití. Svým panenkám jsem např. navrhovala šaty a šila jsem si dokonce malé i velké hračky.

Nadšení z tvůrčí práce mi zůstalo až do mé dospělosti, ale postupem času nabral můj život trochu jiný směr. Po studiu jsem se naplno věnovala svému oboru sociální práce. Zlom nastal, když jsem odešla na rodičovskou dovolenou. Občas jsem mívala chvilky, kdy jsem se potřebovala odreagovat a tak jsem se znovu „vrhla“ do mého tvoření. S nadšením jsem zkrášlovala náš byt a byla vždy pyšná, když se něco povedlo podle mých představ. Potěšilo mě, když jsem slýchala chválu od rodiny i lidí ve svém okolí. V této době se mi v hlavě zrodila velká myšlenka, že tohle je právě to, co bych chtěla v životě dělat!

Budu nesmírně ráda, spokojena a bude mě motivovat pro další moji práci, když budete vy, moji zákazníci spokojeni a zpříjemníte si své prostředí ve svém milovaném domově, v práci, na zahrádce, zkrátka kdekoliv, kde budete sami chtít.

Když něco tvořím, dělám to s láskou a vše mi dává smysl. V každém výrobku zanechávám kousek sebe. Dávám si dost záležet na kvalitě zpracování. Pokud s něčím nejsem spokojená, upravuji tak dlouho, dokud není výrobek podle mých představ. Ke své tvorbě se snažím co nejvíce používat čistě přírodní a recyklované materiály.

Proč chci prodávat dekorace ručně vyrobené tady u nás doma v České republice? Protože si myslím, že už bylo dost výrobků „Číny“ a je na čase, aby se do popředí dostala česká tvorba od lidí, kteří se své práci věnují skutečně s láskou a péčí. Mrzí mě, že velká část českých tvůrců prodává svoje výrobky značně pod cenou, aby obstáli na náročném trhu, kde dominují bohužel výrobky z Asie. Nicméně je jen otázkou času, kdy tito výrobci musí svou činnosti ukončit. Záleží na vás, zákaznících, koho chcete podpořit – české výrobce nebo mezinárodní korporace, které jsou zaměřeny pouze na zisk?

Veronika Horáková