Znamení zvěrokruhu

Existuje 12 znamení zvěrokruhu a každé znamení má své silné a slabé stránky, své specifické vlastnosti, touhy a přístup k životu a lidem. Analýzou projekce je postavení planet, Slunce a Měsíce na ekliptice v okamžiku narození. Astrologie nám může poskytnout náhled na základní vlastnosti, preference, nedostatky a obavy člověka.

horoskop-svicky-zhora

Zjednodušili jsme pro vás zjištění, jaké je vaše znamení zvěrokruhu, jeho kompletní profil a kompatibilitu s ostatními znameními zvěrokruhu. Výběrem svého znamení z podrobného seznamu dat znamení zvěrokruhu zjistíte vše o charakteru svého slunečního znamení, jeho horoskopu, vlastnostech, profilu, historii, mýtu a milostné kompatibilitě.

Každé z 12 znamení horoskopu patří k jednomu ze čtyř živlů - vzduchu, ohni, vodě a zemi. Tyto živly představují základní typ energie, která působí v každém z nás. Cílem astrologie je pomoci nám zaměřit tyto energie na pozitivní aspekty a lépe pochopit náš potenciál, naše pozitivní vlastnosti a vypořádat se s těmi negativními.

Tyto čtyři živly pomáhají popsat jedinečné typy osobnosti spojené s astrologickými znameními. Čtyři prvky zvěrokruhu vykazují hluboký vliv na základní povahové rysy, emoce, chování a myšlení.

Vodní znamení

Vodní znamení jsou výjimečně citlivá a velmi citlivá. Jsou vysoce intuitivní a mohou být stejně tajemná jako samotný oceán. Vodní znamení milují hluboké rozhovory a intimitu. Málokdy dělají něco otevřeně a vždy jsou svým blízkým oporou. Vodní znamení jsou: Vodnář, Rak, Štír a Ryby.

Ohnivá znamení

Ohnivá znamení bývají vášnivá, dynamická a temperamentní. Rychle se rozzlobí, ale také snadno odpouštějí. Jsou to dobrodruzi s obrovskou energií. Jsou fyzicky velmi silní a pro ostatní jsou zdrojem inspirace. Ohnivá znamení jsou inteligentní, sebevědomí, kreativní a idealističtí lidé vždy připravení k akci. Ohnivá znamení jsou: Beran, Lev a Střelec.

Zemská znamení

Zemská znamení jsou "uzemněná" a jsou to ta, která nás sráží k zemi. Jsou většinou konzervativní a realistická, ale mohou být také velmi emocionální. Jsou spojena s naší materiální realitou a mohou se obrátit k hmotným statkům. Jsou praktická, loajální a stabilní a v těžkých časech stojí při svých lidech. Pozemská znamení jsou: Býk, Panna a Kozoroh.

Vzdušná znamení

Vzdušná znamení jsou racionální, společenská a milují komunikaci a vztahy s ostatními lidmi. Jsou přemýšliví, přátelští, intelektuální, komunikativní a analytičtí. Milují filozofické diskuse, společenská setkání a dobré knihy. Rádi dávají rady, ale mohou být také velmi povrchní. Vzdušná znamení jsou: Blíženci, Váhy a Vodnář.

Kompatibilita a láska

V astrologii neexistují nekompatibilní znamení zvěrokruhu, což znamená, že jakákoli dvě znamení jsou více či méně kompatibilní. Dva lidé, jejichž znamení zvěrokruhu jsou vysoce kompatibilní, spolu budou velmi snadno vycházet, protože jsou naladěni na stejnou vlnovou délku. Lidé, jejichž znamení zvěrokruhu jsou méně kompatibilní, však budou muset být trpělivější a taktičtější, aby dosáhli šťastného a harmonického vztahu.

Znamení, která mají stejný živel, jsou přirozeně kompatibilní, protože si nejlépe rozumí, a navíc Vzduch je vysoce kompatibilní s Ohněm a Voda se Zemí. Nejsilnější přitažlivost se očekává u protikladných znamení a jejich potenciál je vždy velký. Synastrie je odvětví astrologie, v němž se porovnávají dva horoskopy s cílem určit kvalitu milostných vazeb mezi znameními zvěrokruhu. Synastrie neboli vztahový horoskop může být užitečným nástrojem pro partnery, kteří chtějí poznat silné a slabé stránky svého vztahu. Srovnání znamení může také pomoci k lepšímu pochopení partnera, což povede ke zkvalitnění vztahu.

Čínská astrologie

Čínská astrologie vychází z tradiční astronomie. Vývoj čínské astrologie je spjat s vývojem astronomie, která dosáhla rozkvětu za dynastie Han. Čínský zvěrokruh je jedním z nejstarších známých systémů horoskopů na světě a skládá se z dvanácti zvířat, která představují určitý rok. Podle čínské astrologie je rok narození člověka reprezentován jedním z těchto zvířat. Dvanáct zvířecích znamení neboli symbolů zvěrokruhu jsou Krysa, Vůl, Tygr, Králík, Drak, Had, Kůň, Ovce, Opice, Kohout, Pes a Prase. Čínská astrologie má také pět přírodních živlů, a to: vodu, dřevo, oheň, zemi a kov. Podle čínské astrologie lze osud člověka určit podle postavení planet a postavení Slunce a Měsíce v době jeho narození. Číňané věří, že rok narození může určit náš postoj a potenciál a že znamení narození zvířat mají symboliku a představují určité chování.

Védská astrologie

Jyotisha je tradiční hinduistický systém astrologie a astronomie, který je známý také jako hinduistická nebo indická astrologie či nověji védská astrologie. Védské astrologické horoskopy se dělí na tři hlavní větve: Indická astronomie, mundánní astrologie a prediktivní astrologie. Indická astrologie dokáže odhalit naši povahu, nasměrovat naši budoucnost a odhalit, která znamení jsou s námi nejvíce kompatibilní. Jedním z největších nástrojů, které nám védská astrologie poskytla, je postavení Měsíce a nákšatry. Nirájana (hvězdný zvěrokruh) je fiktivní pás o 360 stupních, který je stejně jako zvěrokruh rozdělen na dvanáct stejných částí. Na rozdíl od západní astrologie, která používá pohyblivý zvěrokruh, védská astrologie používá fixní zvěrokruh. Ve védském systému zvěrokruhu tedy s největší pravděpodobností již nebudete ve stejných hvězdných znameních, v jakých jste si mysleli, že jste, i když existují výjimky.

Mayská astrologie

Mayská astrologie vychází z mayského kalendáře a je to jeden z nejprogresivnějších druhů astrologie. Mayský kalendář neboli Tzolkin je založen na nehmotné energii vesmíru a vývoji stvoření. Kalendář Tzolkin se skládá z dvaceti denních znamení (slunečních kmenů) a třinácti galaktických čísel, což tvoří 260denní kalendářní rok. Staří Mayové věřili, že k tomu, abyste měli v životě klid a harmonii, musíte pochopit tuto univerzální energii a sladit se s ní. Každé z těchto dvaceti znamení představuje v mayském kalendáři jeden den, což umožňuje, aby jedinci různých měsíců a roků sdíleli stejný glyf dne. Mayské denní znamení člověka určuje jeho osobnost.

Proč věříme v astrologii

Ačkoli astrologie není náboženství, nabízí útěchu, víru a hlubší pochopení světa, ve kterém žijeme. Výklady často nabízejí ujištění o budoucnosti člověka, ale hlavně nám mají ukázat cestu k řešení našich problémů, ke zlepšení vztahů s partnery, rodinou i přáteli a nástroje k setkání se sebou samými a k objevování vlastního vnitřního světa v jiném světle.

Astrologie tvrdí, že nic v životě není náhodné a vše, co nás potká, se děje z určitého důvodu. Astrologie nám může poskytnout několik dobrých odpovědí na to, proč se nám tyto věci dějí, a vede nás na našich krocích vpřed. Tímto způsobem astrologie vlastně pomáhá lidem mnohem lépe porozumět sobě samým i světu kolem sebe.

Astrologie funguje, astrologové ne. Většina lidí, kteří navštěvují astrology nebo si pravidelně čtou horoskopy, končí s pocitem naplnění a uspokojení, který se trochu podobá euforii. To neznamená, že astrologové přesně předpověděli budoucnost nebo současnost jednotlivců na základě dat jejich horoskopu, ale znamená to, že mít odlitý horoskop může být skutečně velmi naplňující zážitek.

Země je umístěna pod souhvězdími, která byla před tisíciletími známa jako naše hvězdná znamení. Přestože se dnes již znamení se souhvězdími neshodují, jsme stále pod vlivem ročních období a pohybů planet stejně jako tehdy. Mnoho lidí pilně sleduje své horoskopy a věří ve význam svých astrologických znamení. Není se čemu divit, protože astrologie je široce rozšířená a každý na světě ví, která jsou data a znamení jeho horoskopu. Lidé si rádi čtou předpovědi svých znamení horoskopu, což často vede ke změnám v jejich osobnosti, chování a rozhodovacích procesech.

Astrologie může být skutečným zachráncem života, protože vás předem informuje o budoucích překážkách a problémech. Záleží jen na vás, zda chcete věřit radám a opatřením naznačeným ve výkladu horoskopu a zachránit se před bolestí, aniž byste pro to museli mnoho udělat. Zde je váš první problém. Žádná záchrana "bez velkého přičinění" neexistuje. To je hlavní problém přístupu k výkladům karet. Každý musí vynaložit velké úsilí, aby ve svém životě něco změnil.

Někteří Lidé věří v astrologii, protože jiní před nimi věřili, a zvědavost je základní lidskou přirozeností, ale čím hlouběji se do astrologie vtahuje, tím jasnější věci se stávají. Data zvěrokruhu, znamení. Znamení zvěrokruhu můžeme přiřadit téměř ke všem aspektům našeho života a uvidíme, že jsou skutečně pronikavá a správná. Naše horoskopy jsou jedinečné a mohou nám pomoci najít a odhalit naše silné a slabé stránky i přirozené vlastnosti.

Astrologie nám také může pomoci zjistit, které vztahy jsou kompatibilní - a které ne. Kompatibilita horoskopů může zlepšit naše vztahy s jinými znameními zvěrokruhu. Poznáním svého milostného potenciálu můžete co nejlépe využít příležitosti a přijmout vhodná opatření vedoucí ke šťastnému milostnému či manželskému životu.

Astrologie bere v úvahu dva hlavní aspekty - náš potenciál při narození a vliv planet a hvězd na náš osobní horoskop. Může nám pomoci zvolit správnou kariéru a vzdělávací dráhu, abychom dosáhli dobrého a úspěšného života.

V neposlední řadě astrologii věříme, protože se týká nás. Můj horoskop je jako plán mého života, který se vytvořil přesně v době mého narození. To znamená, že můj horoskop narození je téměř stejně jedinečný jako otisky mých prstů. Umístění každé planety v mém horoskopu může prozradit mnoho o mé osobnosti a osudu.

Astrokartografie je jednou z metod lokalizační astrologie, která tvrdí, že díky rozdílům v geografické poloze dokáže identifikovat různé životní podmínky. Údajně lze porovnáním svého horoskopu s různými oblastmi světa určit oblast, kde budete nejúspěšnější.